Prognoza pogody

Matka Natura igra w ostatnim czasie z naszymi prognozami, ostrzeżeniami i komunikatami. Uwierzcie, że nie tylko nam ” poszło ” nie tak jak trzeba. Nie tylko nam prognozy nie pokryły się ze stanem faktycznym. Właśnie to jest cała pogoda. Pogoda która żyje swoim życiem a w ostatnich dniach już naprawdę pokazała nam środkowy palec i robiła co chciała. Różne zjawiska wystąpiły w różnych miejscach a nawet punktach. Dlaczego punkty ? Otóż większość z nich była po prostu lokalnym dziełem potęgi Matki Natury.
No dobrze, ale co dalej. Czego spodziewać się obecnie i w najbliższych godzinach ?

Jak widzimy na zdjęciach, Polska aktualnie znajduje się w strefie zmiennej aury. Ogólnie, dzieje się. Idealnie nad naszym krajem. Jeden front goni drugiego. Wszystko się ” kotłuje, miksuje “. W naszych stronach już na szczęście spokojnie. Cały ” przedmuch ” ciepłej masy powietrza, nastąpił minionej nocy. Powiało, a później dość pokaźniej popadało. I już czujemy chłód. Chłód który był zapowiedziany.
Dziś z zachmurzeniem dużym i możliwymi opadami deszczu, ale raczej będą to zjawiska symboliczne. Chyba że… No właśnie, Matka Natura znów coś ” wymyśli “. Sytuacja jednak jest dość klarowna i myślimy że do wieczora powinno się zacząć wypogadzać. W strefie tego chłodnego powietrza, maksymalnie na termometrach zobaczymy około +20 stopni. Nocą więcej rozpogodzeń i minimalnie na termometrach 13 kresek powyżej zera. Wiatr zmieni swój kierunek z obecnego północno zachodniego na kierunek wschodni.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane. Padać nie powinno. Na termometrach maksymalnie około +21 / +22 stopni. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Barometry w południe wskażą nie więcej niż 1027 hPa. Biomet neutralny.

Co dalej ? Jeżeli prognoza rozkładu barycznego się nie zmieni, ” uderzy ” w nas delikatna fala upału. Termometry być może wskażą nawet +31 stopni w cieniu. Oczywiście jak to bywa w naszym klimacie, upał zakończy się dynamicznymi i gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, które na szczęście nie muszą pojawić się nad naszymi regionami. ( A tak faktycznie i zauważalnie się dzieje. W naszej grupie, mówimy już żartobliwie o klątwie która wisi nad nami i skutecznie blokuje nie tylko pojawienie się burz, ale przede wszystkim deszczu. Pomimo nocnych opadów, nadal jest sucho ! To za mało zdecydowanie ! )

Życzymy przyjemnego dnia.

Zespół CMiOP-Bełchatów / Rozprza.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *