Podsumowanie akcji złom

Strażacka akcja, zbiórki złomu odbyła się w dniu 17 sierpnia 2019r. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy ze względów logistycznych wytypowali tylko kilka miejscowości w Gminie Rozprza, w których został zbierany złom. Odzew mieszkańców na zbiórkę przerósł najśmielsze oczekiwania ochotników.

Ze względu na bardzo duże ilości wystawianego złomu, po mimo iż zaangażowanych było 20 Druhów, akcja potrwała aż do godziny 20:00.

Nawet tak duże siły nie wystarczyły aby zebrać wystawiony złom. Te najcięższe elementy, strażacy zbierali jeszcze w przeciągu tygodnia.

Zebraną stal, dzięki uprzejmości lokalnego przedsiębiorcy Pana Wojciecha Biegańskiego, składowali na terenie jego firmy. Po prawie dwóch tygodniach ciężkiej pracy, złom został posegregowany ręcznie i zapakowany na kontenery w których trafił na skup.

Po podliczeniu sprzedanego złomu okazało się, że uzbierała się niebagatelna suma 12 860zł.

Zebrane środki dzięki Państwa hojności zostaną przeznaczone na zakup łodzi ratowniczej z silnikiem zaburtowym.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wsparcie naszych strażaków z OSP Rozprza, którzy już teraz planują kolejną akcje wiosną przyszłego roku.Piotr Skrobek

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *