Zwycięstwo Arcobaleno Kasztelan Rozprza na inaugurację II ligi

Inaugurację rozgrywek II ligi siatkarze Arcobaleno Kasztelan Rozprza mogą zaliczyć do bardzo udanych. W sobotnim pojedynku, po emocjonującym spotkaniu pokonali zespół MKS Bzury Ozorków 3:1.

W sobotę, 26 września siatkarze Arcobaleno Kasztelan Rozprza rozegrali swoje pierwsze spotkanie w ramach rozgrywek II ligi. Przed własną publicznością podejmowali MKS Bzura Ozorków. Zespół z Ozorkowa przed sezonem został mocno przebudowany. Drużynę z Ozorkowa zasiliło kilku nowych zawodników, którzy w przedsezonowych sprawdzianach stanowili o sile zespołu. Zapowiadało się więc, bardzo emocjonujące spotkanie.

Spotkanie lepiej zaczęli siatkarze Kasztelana, którzy od początku zbudowali przewagę nad zespołem z Ozorkowa. Skuteczna gra w ataku i bloku pozwoliła zespołowi z Rozprzy zwyciężyć w pierwszym secie 25:19. W drugiej partii spotkania role się jednak odwróciły. Spora ilość błędów Kasztelana w zagrywce i i w przyjęciu pozwoliło na łatwe zwycięstwo Bzury 16:25. Kolejne dwie partie, to jednak powrót gospodarzy do bardzo dobrej gry z pierwszego seta. Skuteczna gra pozwoliła siatkarzom z Rozprzy wygrać kolejne partie stosunkiem punktów 25:23 oraz 25:21. Zwycięstwo Kasztelana 3:1 pozwoliło dopisać na konto zespołu pierwsze 3 punkty do ligowej tabeli.

Spotkanie stało na wysokim poziomie. Widzowie zgromadzeni na hali w Rozprzy mieli okazję oglądać wiele zaciętych wymian. Na pochwałę zasługuję także postawa kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali siatkarzy Kasztelana na przestrzeni całego spotkania.

Już za tydzień Arcobaleno Kasztelan Rozprza rozegra swoje kolejne spotkanie. W sobotę 3 października nasi siatkarze udają się do Torunia, aby zmierzyć się beniaminkiem ligi AZM UMK Toruń. Wszystkie informacje na temat tego spotkania będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook Arcobaleno Kasztelan Rozprza. Zachęcamy do ich śledzenia.

Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *