Tłumy dzieciaków w Rozprzy

Wczorajszy dzień 6 czerwca, zostanie na długo w głowach, nie tylko Rozprzańskim strażakom.

A wszystko to za sprawą bardzo licznej grupy uczestników na organizowanym na placu OSP Rozprza, Dniu Dziecka z partnerem wydarzenia Województwo Łódzkie.

Możemy spokojnie powiedzieć, że frekwencja dziś pobiła wszystkie rekordy.

To cieszy, ale też pokazuje, że ludzie, a szczególnie dzieci są po prostu spragnieni kontaktu z innymi, po długim okresie związanym z obostrzeniami pandemicznymi.

Bardzo się cieszymy, że dziś była tak duża frekwencja – mówią strażacy.

Dla dzieciaków organizatorzy przygotowali dwie dmuchane zjeżdżalnie, piłkarzyki, cukrową watę, lody kamieniaki, napoje oraz słodycze i to wszystko za darmo.

Najmłodszych do wspólnej zabawy zachęcała animatorka, która organizowała przeróżne zabawy i konkursy. Jedną z nich to przeciąganie liny strażacy kontra dzieci. Było też przeciąganie wozu bojowego przez dzieci, które oczywiście zakończyło się sukcesem.

Podczas imprezy można było podszkolić się z udzielania pierwszej pomocy.

Do oglądania został wystawiony sprzęt strażacki, można było wejść zrobić zdjęcie w wozie strażackim oraz łodzi ratowniczej.

W trakcie na plac strażacki dotarli nasi policjanci z miejscowego komisariatu, którzy chętnie pokazali swój wóz policyjny łącznie ze zwiedzaniem wnętrza.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie finansowe i okazaną pomoc Województwo Łódzkie, Radnemu Sejmiku Województwa Łódzkiego Pawłowi Kowalczykowi, Radnym Gminy Rozprza Jolancie Krupa, Robertowi Kabzińskiemu , Piotrowi Misztela oraz Hubertowi Łukasik.

Dziękujemy sponsorom PHU Krawczyk Żaneta Krawczyk, Filmar Marcin Filip, Justynie Kwiecień- Kołodziejczyk, Fundacji Trzewiczek Zbiórki Charytatywne , Czarkowi Jakubiakowi.

Redakcja portalu Rozprza.info, która była patronem medialnym imprezy również przyłącza się do podziękowań dla wszystkich uczestników oraz partnerów i sponsorów.

Piotr Skrobek

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *