HYMN OSP ROZPRZA

Cała historia zaczęła się całkiem przypadkiem,kiedy to do naszej redakcji Rozprza.info dołączył Pan Tomasz Kuźnicki. Pan Tomasz z okazji dnia strażak postanowił napisać artykuł o druhach z Rozprzy. I tu zostaliśmy całkowicie zaskoczeni jakimi materiałami dysponuje nasz nowy redaktor.

W artykule który ukazał się na stronie portalu, dowiedzieliśmy się bardzo ciekawej informacji o napisaniu przez żonę naszego założyciela straży, Panią Jadwigę Nekanda -Trepka słów do hymnu.

Hymn, a dokładniej słowa do hymnu,bo nie mamy dokumentów zapisanej muzyki, zostały napisane przez Panią Jadwigę z okazji nadania i poświecenia nowego, pierwszego sztandaru dla Rozprzańskiej Straży, które miało miejsce w 1907 roku.

Po publikacji tekstu, wpadł mi do głowy pomysł aby skomponować do tego muzykę.Tu z pomocą przyszedł nam nasz przyjaciel, człowiek o wielkim sercu jak i niesamowitym talencie muzycznym, Marcin Pawlikowski.Już po kilku godzinach po przesłaniu do Marcina tekstu, powstały pierwsze nutki.

Po kilku dniach nasz kompozytor ukończył pisanie muzyki. Obróbką całości zajął się znany producent muzyczny Ray C.Radoza, a koszty wziął na siebie Pan Paweł Kowalczyk radny sejmiku województwa łódzkiego.

Dziś możemy pochwalić się dziełem które powstało po ponad stu latach. Hymn będzie grany na wszystkich naszych uroczystościach strażackich.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do powstania tak ważnego utworu dla nas.

Zapraszamy do posłuchania .

Wokal Marcin PawlikowskiPiotr Skrobek

Autor: Piotr Skrobek

Cześć! Nazywam się Piotr Skrobek - pewnie większość z Was kojarzy mnie ze straży pożarnej w Rozprzy gdzie pełnię funkcje naczelnika. Na portalu Rozprza.info będę publikować przede wszystkim artykuły związane z działalnością strażacką. Ponadto będę interweniował w innych sprawach mieszkańców naszej gminy, w których będę mógł pomóc. Pozdrawiam serdecznie!!!

Komentarze do “HYMN OSP ROZPRZA”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *