UWAGA! Wandalizm i niszczenie mienia w Rozprzy

Zniszczenie mienia (rzeczy) – czyn zabroniony przez art. 288 k.k. i art. 124 k.w. polegający na niszczeniu cudzej rzeczy, uszkodzeniu jej lub uczynieniu niezdatną do użytku.
Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Większość osób spacerujących po lesie w obrębie Rozprzy oraz Stefanówki kojarzy ten obiekt.
Jest to teren prywatny, przeznaczony do organizowania gier zespołowych – Paintball.

Obiekt ten służy również do spotkań młodzieży, która regularnie odwiedza to miejsce. Po rozmowie z właścicielem tego terenu dowiedzieliśmy się, iż nie ma żadnych przeciwwskazań aby miejscowa młodzież mogła korzystać z tego terenu. Aczkolwiek wymaga aby pozostawić to miejsce w należytym stanie i porządku.

Niestety tak minimalne wymagania to za duże wyzwanie co dla niektórych osób. Właściciel informuje nas o tym, że obiekt jest systematycznie niszczony oraz regularnie zaśmiecany, pozostałościami po odbywających się tam imprezach.

Miejsce to jest ulokowane w zacisznym miejscu, gdzie można bez problemu przyjść, odpocząć czy spędzić czas wśród przyrody i znajomych.
Klimat tego obiektu niknie wprost proporcjonalnie z przybywającymi tam śmieciami oraz dewastacji zabudowań jakie tam się znajdują.

Regularna naprawa jest pracochłonna, czasochłonna oraz pochłania dodatkowe finanse.
Właściciel zamontował tam kilka kamer aby zapobiec dalszym aktom wandalizmu.
Wandali nie odstraszyły nawet i kamery. W ostatnim czasie kolejny raz zdewastowali to miejsce oraz posunęli się do czynu kradzieży jednej z kamer.


Urządzenie to było podłączone do internetu ,a więc zdążyło wysłać zdjęcie na chwile przed kradzieżą, złodzieje nie wiedzieli natomiast o pozostałych kamerach jakie tam się znajdowały.

W rozmowie zapytaliśmy dlaczego nie jest zgłoszona ta sprawa na Policje ?

“Osoby które tam przebywają, są to ludzie młodzi. Chce dać szansę do zwrócenia tego urządzenia, oraz załatwieniu sprawy polubownie poprzez naprawę obiektu oraz zaprzestanie dalszej jego dewastacji. Podałem na stronie kontakt do siebie oraz zamieściłem jedno ze zdjęć na którym nie widać nr rejestracyjnego samochodu jakim jest Fiat Seicento. Sprawa gdy trafi na drogę sądowa będzie miała swój finał w postaci wyroków. Uważam, że pomimo szkód jakie wyrządzili trzeba dać szansę na poprawę tym młodym osobom”.


***********************************
**********************
*******
*
“Z całą sprawą czekam do końca weekendu majowego, jeżeli ci ludzie nie wyrażą skruchy to sprawa trafi na policję wraz z dokładnymi zdjęciami pojazdu z pozostałych kamer oraz nr rejestracyjnym”.

Kontakt do właściciela
604930966https://www.facebook.com/zbigniew.paintballpiotrkow
*
*******
**********************
***********************************

Całkiem niedawno, wszyscy słyszeliśmy o wielu kradzieżach w domach jakie miały miejsce w gminie oraz całym powiecie. Dlatego uważamy, iż nawet sprawy tego typu o której napisaliśmy trzeba nagłaśniać i poruszać aby zapobiegać rozwojowi tego typu czynów!!!

Nie możemy być obojętni na takie zachowanie gdyż zagraża to nam wszystkim. Dziś opisaliśmy te leśne zabudowania natomiast jutro to może być wasz dom!  Działka z altana bądź samochód!


Dlatego reagujmy !!!

ROZPRZA.INFO

Michał EM / Jan Smuga

Autor: Michał EM / Jan Smuga

Witam, mam na imię Michał. Będę starał się przedstawiać wam zakątki naszej gminy oraz to co warto zobaczyć w jej sąsiednim obrębie. Oczywiście to wszystko z jak najładniejszej strony a więc dział Foto będzie tutaj na mojej głowie. Na co dzień prowadzę własną działalność gospodarczą, póki co jeszcze nie związaną z fotografią ale każdą wolną chwilę poświęcam na to hobby jak i na podróże z których foto relację, opisy możecie zobaczyć na profilu FB "Podążając za kadrem". Jest mi niezmiernie miło współpracować z tak niezwykłymi osobami oraz jestem przekonany, że zaowocuje to świetnymi efektami o których będziecie się mogli sami przekonać jak i również na bieżąco być z nami i śledzić rozwój rozprza.info oraz tego co jest realizowane dla was. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *