Kup ciastko – pomóż choremu Krystianowi

Mało kto z nas nie słyszał o małym Krystianie, który już od dłuższego czasu zmaga się z chorobą nowotworową. Bardzo dużo ludzi dobrej woli stara się pomóc dziecku. Wiemy o wielkim sukcesie zbiórki złomu przeprowadzonej na terenie gminy Sulejów i gmin ościennych. Pieniądze ze zbiórki będą przekazane właśnie na potrzeby związane z leczeniem chłopca. W najbliższą niedzielę w naszej Rozprzy, prężnie działający druhowie OSP Rozprza organizują koncert charytatywny, na którym będą przeprowadzone licytacje i zbierane datki. W koncert włączyło się wiele organizacji, szkół i osób.

Z ogromnym zaangażowaniem w pomoc Krystiankowi włączyły się także dzieci z klasy VB Szkoły Podstawowej im. Józefa Pawlikowskiego w Rozprzy. Uczniowie z pomocą rodziców i wychowawcy pani Anity Kabzińskiej (pomysłodawczyni akcji) zorganizowali dzisiaj akcję “Kup ciastko – pomóż choremu Krystianowi”. Ciasta i słodycze upieczone przez rodziców znalazły się na stole już podczas pierwszej przerwy. Po godzinie 11:00 wszystkie porcje zostały sprzedane. Zarobione przez uczniów pieniądze w kwocie 370 zł. w całości zostaną przekazane Krystianowi i spożytkowane na walkę z chorobą.

Działania, które miały miejsce dzisiaj w rozprzańskiej szkole mają podwójny wymiar. Po pierwsze, zebrane pieniądze pomogą w walce z chorobą, a po drugie była to dla uczniów klasy VB lekcja, która miała ich nauczyć, że trzeba pomagać bliźnim i nie wolno przechodzić obojętnie obok słabszych, chorych i tych, którym dzieje się krzywda.

Akcja cieszyła się tak wielkim powodzeniem, że w najbliższy piątek odbędzie się jej druga edycja. Może włączą się w nią inne klasy? A może zainteresują się nią nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły? Może mieszkańcy Rozprzy, przedsiębiorcy i pracownicy innych instytucji i urzędów też zrobią coś dobrego dla chorego chłopca? Pamiętajmy, że dzisiaj pomagamy innym, a jutro sami możemy potrzebować pomocy.

Przykład idzie z góry. Jak dowiedziała się nasza redakcja, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy od kilku dni przygotowują piękne stroiki i ozdoby świąteczne, które będą przekazane na licytację. Na pewno nie zabraknie chętnych, którzy kupią piękne, wykonane ręcznie przedmioty.

Pamiętajmy, spotykamy się w najbliższą niedzielę w sali OSP w Rozprzy. Pierwsze występy już o godzinie 14:00 !!!


Robert Kabziński

Autor: Robert Kabziński

Cześć! Mam na imię Robert. Od zawsze jestem związany z Rozprzą. Tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, tutaj mieszkam i od wielu lat prowadzę zakład fotograficzny. Pasjonuję się historią Rozprzy - tą "pisaną" i tą zatrzymaną w kadrze. W październiku 2018 roku otrzymałem ogromny mandat zaufania od mieszkańców Rozprzy i jestem radnym Rady Gminy Rozprza. Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *